Teakový talíř - M

Naše kulaté talíře z teakového dřeva jsou vhodné pro použití jako podtácky, talíře, servírovací talíře. Ideální doplněk, který dodá vašemu stolu hřejivý nádech. Super užitečný všestranný pomocník pro každou dekoraci stolu!

Rozměry: průměr 24,5cm

Materiál: teakové dřevo

Barva: přírodní

Mytí pouze ruční, ne v myčce

Dostupnost Skladem
–20 % 480 Kč
Teakový talíř - M
BASU101 M 1 1000x1000
–20 %

Materiál

Teakové dřevo je tropický strom z tvrdého dřeva, který se vyskytuje v Indii a jihovýchodní Asii a který získáváme z porostů v deštných pralesích. Teakové dřevo má vysoký obsah ochranného oleje, díky čemuž vydrží po celý život. Dokáže odolat i extrémním teplotám a vlhkosti. Je to krásný přírodní materiál, který lze použít v interiéru i exteriéru.
K výrobě jsou použity teakové větve a kořeny teaku. Jaký je nyní mezi nimi rozdíl?
Teakové větve jsou sebrané větve ze stromů. Tyto větve jsou buď nalezené, nebo zbylé z výroby jiného nábytku.
Teakový kořen pochází z kmene stromu a získává se z padlých teakových stromů.
Všimněte si, že teakové stromy nejsou kvůli výrobě pokáceny!

Jak pečovat o talíř
K čištění teakového nábytku můžete použít hadřík s teplou vodou a jemným mýdlem. Po vyčištění nezapomeňte setřít všechny zbytky mýdla a nechte dřevo řádně vyschnout. Pokud se na něm objeví nějaké skvrny, odstraňte je šetrně. Nepoužívejte houbu, protože ta může dřevo poškrábat.
Pokud chcete nábytek z teakového dřeva dlouhodoběji udržovat a chránit, můžete použít teakový olej, který jej impregnuje a zabrání vzniku skvrn.
Pokud teakové kořenové dřevo vyleštíte, získáte krásnou zlatavou barvu. Při vystavení povětrnostním vlivům barva teakového kořenového dřeva vybledne do stříbrošedého odstínu.