Teakový talíř - M

Naše kulaté talíře z teakového dřeva jsou vhodné pro použití jako podtácky, talíře, servírovací talíře. Ideální doplněk, který dodá vašemu stolu hřejivý nádech. Super užitečný všestranný pomocník pro každou dekoraci stolu!

Rozměry: průměr 24,5cm

Materiál: teakové dřevo

Barva: přírodní

Mytí pouze ruční, ne v myčce

Dostupnost Na dotaz
650 Kč –20 % 520 Kč
Teakový talíř - M
BASU101 M 1 1000x1000
Výprodej
650 Kč –20 %

Materiál

Teakové dřevo je tropický strom z tvrdého dřeva, který se vyskytuje v Indii a jihovýchodní Asii a který získáváme z porostů v deštných pralesích. Teakové dřevo má vysoký obsah ochranného oleje, díky čemuž vydrží po celý život. Dokáže odolat i extrémním teplotám a vlhkosti. Je to krásný přírodní materiál, který lze použít v interiéru i exteriéru.
K výrobě jsou použity teakové větve a kořeny teaku. Jaký je nyní mezi nimi rozdíl?
Teakové větve jsou sebrané větve ze stromů. Tyto větve jsou buď nalezené, nebo zbylé z výroby jiného nábytku.
Teakový kořen pochází z kmene stromu a získává se z padlých teakových stromů.
Všimněte si, že teakové stromy nejsou kvůli výrobě pokáceny!

Jak pečovat o talíř
K čištění teakového nábytku můžete použít hadřík s teplou vodou a jemným mýdlem. Po vyčištění nezapomeňte setřít všechny zbytky mýdla a nechte dřevo řádně vyschnout. Pokud se na něm objeví nějaké skvrny, odstraňte je šetrně. Nepoužívejte houbu, protože ta může dřevo poškrábat.
Pokud chcete nábytek z teakového dřeva dlouhodoběji udržovat a chránit, můžete použít teakový olej, který jej impregnuje a zabrání vzniku skvrn.
Pokud teakové kořenové dřevo vyleštíte, získáte krásnou zlatavou barvu. Při vystavení povětrnostním vlivům barva teakového kořenového dřeva vybledne do stříbrošedého odstínu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení