Teakový podnos Root Tray S

Toto prkénko z masivního teakového dřeva lze použít také jako servírovací podnos. Vypadá skvěle na každé kuchyňské lince!

Rozměry: průměr 30cm, šířka 4cm

Materiál: teakové dřevo

Barva: přírodní

 
Dostupnost Skladem
1 250 Kč –20 % 1 000 Kč
Teakový podnos Root Tray S
JACA021N S 30 1 1000x1000
Akce
1 250 Kč –20 %
Materiál
Kořen teaku - Teaková větev - Teakové dřevo
Teakové dřevo je tropický strom z tvrdého dřeva, který se vyskytuje v Indii a jihovýchodní Asii a který získáváme z porostů na dně deštných pralesů. Teakové dřevo má vysoký obsah ochranného oleje, díky čemuž je schopno vydržet po celý život. Dokáže odolat i extrémním teplotám a vlhkosti. Je to krásný přírodní materiál, který lze použít v interiéru i exteriéru.
Teakové větve jsou sebrané větve ze stromů. Tyto větve jsou buď nalezené, nebo zbylé z výroby jiného nábytku.
Teakový kořen pochází z kmene stromu a získává se z padlých teakových stromů.
Všimněte si, že teakové stromy nejsou kvůli výrobě pokáceny!
 
Jak pečovat o podnos
Teakový kořen - Teaková větev - Teakové dřevo
K čištění teakového nábytku můžete použít hadřík s teplou vodou a jemným mýdlem. Po vyčištění nezapomeňte setřít všechny zbytky mýdla a nechte dřevo řádně vyschnout. Pokud jsou na něm nějaké skvrny, odstraňte je opatrně. Nepoužívejte houbu, protože ta může dřevo poškrábat.
Pokud chcete nábytek z teakového dřeva dlouhodoběji udržovat a chránit, můžete použít teakový olej, který jej impregnuje a zabrání vzniku skvrn.
Pokud teakové kořenové dřevo vyleštíte, získáte krásnou zlatavou barvu. Při vystavení povětrnostním vlivům barva teakového kořenového dřeva vybledne do stříbrošedého odstínu.