Servírovací podnos z teakového dřeva

Milujete sladkosti stejně jako my? Naše krásné podnosy z teakového dřeva se skvěle hodí k servírování dortů nebo jiných dezertů. Je možné však naservírovat i slané pochutiny a bude to vypadat skvěle. Super užitečný všestranný pomocník pro pěkně nazdobený stůl!

 

Rozměry: průměr 28cm, výška 13,5cm

Materiál: teakové dřevo

Barva: přírodní

Mytí : ruční - ne, v myčce

 

 
Varianta:
Dostupnost Skladem
–25 % 660 Kč
Servírovací podnos z teakového dřeva
BASU400 L 3 1000x1000
–25 %
 Materiál

Teakové dřevo je tropický strom z tvrdého dřeva, který se vyskytuje v Indii a jihovýchodní Asii a který získáváme z porostů na dně deštných pralesů. Teakové dřevo má vysoký obsah ochranného oleje, díky čemuž vydrží po celý život. Dokáže odolat i extrémním teplotám a vlhkosti. Je to krásný přírodní materiál, který lze použít v interiéru i exteriéru.
K výrobě se používají teakové větve a kořeny teaku. Jaký je nyní mezi nimi rozdíl?
Teakové větve jsou sebrané větve ze stromů. Tyto větve jsou buď nalezené, nebo zbylé z výroby jiného nábytku.
Teakový kořen pochází z kmene stromu a získává se z padlých teakových stromů.
Všimněte si, že teakové stromy nejsou kvůli výrobě pokáceny!

 
Jak pečovat o teakový podnos
K čištění teakového nábytku můžete použít hadřík s teplou vodou a jemným mýdlem. Po vyčištění nezapomeňte setřít všechny zbytky mýdla a nechte dřevo řádně vyschnout. Pokud jsou na něm nějaké skvrny, odstraňte je opatrně. Nepoužívejte houbu, protože ta může dřevo poškrábat.
Pokud chcete nábytek z teakového dřeva dlouhodoběji udržovat a chránit, můžete použít teakový olej, který jej impregnuje a zabrání vzniku skvrn.
Pokud teakové kořenové dřevo vyleštíte, získáte krásnou zlatavou barvu. Při vystavení povětrnostním vlivům barva teakového kořenového dřeva vybledne do stříbrošedého odstínu.