Prostírání s třásněmi - průměr 10cm

Tento rozkošný podtácek můžete použít na konferenčních stolcích nebo v kombinaci s naším prostíráním z rafie. Jsou lehké a v neutrálních tónech a hodí se do většiny interiérů i exteriérů.

Rozměry: průměr 10cm

Materiál: Raffia

Barva: přírodní

 

Dostupnost Skladem
–20 % 160 Kč
Prostírání s třásněmi - průměr 10cm
BAJN031N 3 1000x1000
–20 %

Materiál

Rafie se vyrábí z rafiových palem, které se vyskytují v Africe, na Madagaskaru, ale také v některých částech Střední a Jižní Ameriky. Díky přírodní pryskyřici je rafie velmi odolná. Díky ní je každý kus pružný a poddajný, takže lze vytvářet krásné kousky.

Sisal je tropické vlákno pocházející z listů rostliny druhu Agave. Jedná se o pevné vlákno, které se používá především k výrobě provazů, nití nebo příze. Vyrábějí se z něj mimo jiné koberce.
Zajímavost: Sisal je pojmenován podle mexického přístavního města "Sisal", odkud se většina sisalu vyvážela.

Palmové listy se po celém světě používají k pletení košů, koberců a dalších dekorací. Ke zpracování se používají sušené palmové listy, které se zbaví zelené barvy.
Palmové listy jsou pevné a pružné, což usnadňuje proces tkaní výrobků.

 

Jak pečovat o teakový prostírání
Nejlepší způsob čištění výrobků, jako jsou koberce, je zavěsit je venku na čerstvém vzduchu.
Pokud je potřísníte, vyčistěte je co nejrychleji. Voda může odstranit skvrny, které neměly šanci proniknout do vláken. Pokud použijete vodu, nechte jej před dalším použitím uschnout na slunci. Pokud je stále mokré, existuje možnost, že zplesniví. Je velmi důležité, abyste ji nikdy nenamočili! Je to savé vlákno, a tak do sebe nasaje všechnu vodu, která může způsobit skvrny.
Jedná se o přírodní vlákno, takže na skvrny nepoužívejte drsné chemické prostředky.