Kamenná soška muže Sumba #07

Soška #07 z naší kolekce Sumba Stone. Tyto jednoduché kamenné sochy pocházejí z ostrova Sumba v Indonésii a jsou ručně vytesané z pískovce místními řemeslníky. V tradičních vesnicích na Sumbě se podobné sošky umisťují uvnitř a kolem vchodu do chýše a poskytují obyvatelům uvnitř ochranu a léčení. 

Krásně vyniknou samy o sobě nebo vypadají skvěle ve skupině, která působí skutečně působivě.

Protože se jedná o ručně vyráběný produkt, každý kus je originál. Každý produkt je ručně vyráběný ze směsi přírodního kamene. Můžou se tak vyskytovat nepravidelnosti nebo drobné vady, jako je například odloupnutá část sošky, a tím se stává jedinečnou. 

Rozměry: délka 5cm, šířka 4cm, výška 11cm

Materiál: pískovec

Barva: šedá

 

Země původu: Bali

 
 

 

 

Dostupnost Skladem
–20 % 360 Kč
Kamenná soška muže Sumba #07
BAHRA007 1
–20 %

Materiál

Pískovec je hornina a má různé barvy. Je to měkký a porézní materiál, a proto je důležitá péče a údržba. Pískovec je přirozeně velmi drsný, ale často má lesklý povrch, díky němuž jsou škrábance a vady méně viditelné.

Jak pečovat o sošku

Pískovec má drsné póry, které umožňují snadné pronikání nečistot na povrch. Pískovec lze čistit teplou vodou a tekutým mýdlem na kámen. Toto mýdlo vyčistí povrch, ale také hloubkově vyčistí póry kamene. Tím se sníží množství nečistot a prachu, které se do kamene dostanou.
Mějte na paměti, že používání drsných chemických prostředků k čištění pískovce může povrch poškodit.