Dubový talířek na nožičkách

Tento dubový tác byl vyroben v malé truhlárně na západě Čech. Každý kousek je vyroben ručně a je tak každý jiný a právě díky tomu originální. Má na svém povrchu výraznou kresbu letokruhu.

Dubové dřevo je tvrdé, pevné, houževnaté a trvanlivé

Tác se hodí na servírování, nebo jako dekorace do jakékoliv místnosti.

Každý kousek je ze všech stran opracován dohladka, má zbroušené strany (rohy) a v poslední fázi je ošetřen přírodními oleji na dřevo, které zvýrazní kresbu a barvu samotného podnosu.

Na povrchu podnosu se může vyskytnout prasklina, která je naprosto přirozená vlastnost u masivu, aneb. díky této vlastnosti poznáte, že se jedná o skutečný masiv a ne jeho napodobeninu.

 

Mohu tác používat jako prkénko na potraviny? 

Tác není ošetřen oleji pro styk s potravinami a slouží pouze na dekorační účely. Při styku s potravinami nezaručujeme bezpečnost při používání a nezaručujeme že se povrch tácu nepoškodí. 

 

 

 

!!! VAROVÁNÍ !!!

Mohou se vyskytnout praskliny, prohloubeniny, skvrny (vlivem používání), změny barev (například zešednutí) a podobně. Žádné z těchto změn není vada dřeva, ale pouze přírodní jev, který vzniká přirozeným dosycháním. Chtěli bychom zdůraznit, že žádný z těchto jevů není ani vada výroby, v těchto změnách povrchu je zastoupeno opravdu mnoho faktorů a to i například, v jakém prostředí strom rostl, jak má hustou skladbu let, zdali se ve dřevě vyskytují suky a podobně.

Dostupnost Skladem
–20 % 280 Kč
Dubový talířek na nožičkách
677 7 9a129e83 30bf 41bd 8c7c 940883e01f4a
–20 %

Horní část: Dubové dřevo (průměr: 15-20 cm , síla: 2-3 cm)

Spodní část: Lískové dřevo, výška: 3 cm (+- 0,5 cm)

Celková výška: 5-6 cm +-

Ošetření: Ošetření oleji na dřevo